Vyhledávač nábytku a dekorací

Vánoční dárky pro kutily: užitečné, originální i vtipné

Dana Halušková
06.12.2021

Češi jsou národem kutilů a spousta mužů i žen se ke kutilství hrdě hlásí. Někteří jsou zručnými řemeslníky a sami si poradí s většinou oprav doma i na zahradě, jiní zase milují kreativní činnosti a neustále ve své dílně vytváří nové výrobky. Jedno mají tito kutilové společné, určitě ocení dárky, které budou jakkoliv spojené s jejich zálibou. Pro inspiraci vám tedy přinášíme 7 tipů na dárky pro kutily, a to od ručního a zahradního nářadí přes dílenský nábytek až po vtipné drobnosti.

Ruční nářadí

Tajemství úspěchu tkví nejen ve schopnostech a zkušenostech, ale také v dobré výbavě. Zatímco začínající kutil ocení startovací sadu nářadí, dárek pro dědu kutila se spoustou zkušeností vybírejte podle toho, na co se specializuje. Možností máte mnoho – vrtačky, pily, horkovzdušné pistole či klasické šroubováky, které se prodávají po jednom, ale i v celých sadách. Uvidíte, že určitě sklidí obrovský úspěch. Pokud sháníte dárek pro ženu, která má sklony ke kutilství, poohlédněte se po speciální sadě nářadí v růžové nebo červené barvě.

Zahradní nářadí

Jaký vymyslet dárek pro zahrádkáře? Ti si jistě rádi zkrátí dlouhé zimní večery čtením knížek o zahrádkaření či vaření. Na jaro se pak budou ještě víc těšit díky novému zahradnímu nářadí, třeba i v praktické tašce. Přidat můžete také pracovní rukavice, skládací stoličku, nákoleníky, multifunkční zahradní nůžky nebo sadu květináčů vhodnou i do interiéru. Fantazii se meze nekladou, hlavně, aby měl dárek něco společného s pěstováním a údržbou zahrady.

Zahradní technika

Pokud jste zvyklí dávat svým blízkým dražší dárky, nabízí se možnost darovat sekačku, motorovou pilu nebo křovinořez. U obdarovaného díky tomu určitě sklidíte velký úspěch! Svůj poklad si bude jistě náležitě střežit, takže se o sekání zahrady nebude chtít s nikým dělit. A vy tak budete mít více času na šperkování interiéru nebo pěstování květin.

Dílenský nábytek

Vysněný dárek pro truhláře? To je určitě dokonale vybavená dílenská skříň a pracovní stůl neboli ponk. Není ale potřeba hned napoprvé kupovat nábytek za desetitisíce. Začít můžete malým skládacím stolkem. Příště zase třeba svému kutilovi pořídíte něco většího, se šuplíky a větší výbavou.

Pro dokonalý úklid

Praktické boxy na nářadí zaručí, že bude mít váš domácí kutil ve všem pořádek. Konečně už nebude muset každý šroubovák složitě hledat a práce mu půjde lépe od ruky. Vybírat můžete z malých, středních i velkých boxů se zavíráním nebo bez. A jestli jste takový dárek pro přítele, bratra nebo tatínka kupovali minulý rok, zkuste tentokrát vtipné boxy plné luxusního pití, kávy nebo jiných dobrot.

Pracovní oblečení a obuv

Profesionální vzhled, bezpečí i pohodlí zajistí každému kutilovi kvalitní pracovní oděv. I když muži obvykle nemají měkké dárky v lásce, pracovní kalhoty, bundy a boty je určitě potěší. Vybrat si můžete bundy do různého počasí,  protipořezové boty nebo třeba kalhoty s laclem i bez, které mají plno praktických kapes.

Vtipné dárky pro kutily

Dárek pro kutila, truhláře nebo zahrádkáře nemusí mít pouze podobu nářadí nebo výběrového dřeva ke zpracování. Dopřát mu můžete i kvalitní péči zevnitř, tedy dobré jídlo a pití. K dostání jsou různé bedny s luxusním alkoholem, masovými dobrotami nebo sladkostmi. Aby se k nim ale váš kutil dostal, musí nejprve bednu vypáčit. Bude tak mít z dárku ještě větší radost a společně si užijete spoustu zábavy. 

A nakonec nesmíme zapomenout ani na různé čokoládové sady nářadí pro kutily, polštáře ve tvaru dřevěných polen nebo třeba plechové cedule s vtipnými nápisy, které potěší nejen o Vánocích.