Adelle Davis Lipozomální Vitamín C 200 ml

Vitamín C je látka, bez které naše tělo nedokáže normálně fungovat (při extrémním nedostatku by dokonce zemřelo), ale nedokáže si ho samo vytvořit. Musí ho tedy přijímat zvenku. Zdrojem vitamínu C jsou potraviny nebo doplňky stravy. Onemocnění z nedostatku vitamínu C se nazývá skorbut (kurděje) a projevuje se krvácením dásní, vypadáváním zubů, měknutím kostí. Když se nepodá vitamín C, tělo zemře. Tímto onemocněním kdysi trpěli zejména námořníci. Legenda praví, že Kolumbovy námořníky z této nemoci vyléčily citrusové plody, které našli, když objevili Ameriku. Když se tedy podíváme na projevy skorbutu, tak nám to řekne, při čem všem je vitamín C potřebný.Účinky vitamínu C
  • podporuje obranyschopnost organizmu
  • pomáhá při hojení ran
  • spolupracuje při stavbě kostí, zubů a chrupavek
  • jeho nedostatek může vyvolávat nadměrnou chuť na sladké
  • je to antioxidant (bojuje tedy s volnými radikály – ty vznikají při nadměrném stresu nebo když je člověk vystaven znečišťujícím nebo jedovatým látkám)
  • pomáhá při různých chemických procesech v těle
Výzkum účinků vitamínu CVýzkum účinků vitamínu C probíhá neustále a i během koronaviru se používal například v New Yorku při léčbě nakažených. Tento vitamín se dokonce podává i formou injekcí. To vše naznačuje a zdá se, že vitamín C je skutečně potřebný a nenahraditelný. Největším nedostatkem běžných forem vitamínu C, jako jsou tablety, prášky nebo nápoje, je to, že se převážná část vitamínu C znehodnotí už v trávicí soustavě a na místo určení v našem těle se dostane jen zlomek množství uvedeného na obalu doplňku stravy.Lipozomální vitamín C má na rozdíl od běžných forem až 6x vyšší vstřebatelnost. Pro srovnání – existují následující základní formy:
  • kapsle, tablety, prášková forma se vstřebatelností do 20 %,
  • vitamín C podávaný injekčně přímo do žíly se vstřebatelností přibližně 70 %
  • lipozomální forma se vstřebatelností víc než 90 %
Velmi zjednodušeně se dá říci, že samotný vitamín C je obalený malými bublinkami (nazývají se lipozomy, odtud název lipozomální, a vyrábí se speciálním postupem z přírodní látky lecitin). Tyto minibublinky vitamín C chrání a navíc si „rozumějí“ se stěnami střev, tím pádem se skrz ně snadno dostanou do krve a ta je přivede k samotným buňkám. S nimi si také rozumějí, takže buňka velmi lehce přijme „zásilku“, a proto se víc než 90 % vitamínu C dostane tam, kam má, a využije se. Kromě toho tato forma nezatěžuje žaludek.VÝŽIVOVÉ HODNOTY
 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce % RHP*
 Vitamín C 1000 mg 1250%
 Slunečnicový lecitin 1313 mg –
*denní referenční hodnota příjmu pro dospěléhoNÁVOD K POUŽITÍ Dospělí: 2 x 1 čajová lžička (10 ml) = 1000 mg vitamínu C
Děti od 6 let: 1 čajová lžička (5 ml) 1krát denně = 500 mg vitamínu C
Děti od 3 do 6 let: 1/2 čajové lžičky (2,5 ml) 1krát denně = 250 mg vitamínu CPřed použitím protřepejteSKLADOVÁNÍUchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě. Po otevření spotřebujte do 30 dnů a uchovávejte v lednici.
UPOZORNĚNÍNevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.PROHLÁŠENÍ O ALERGENECHTento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obilniny a arašídy.Neobsahuje lepek.
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další doplňky stravy