Dřevěný domek KARIBU DALIN 1 (14438) SET

35 060,00 Kč Přejít do obchodu
Nemáte na vaší zahradě dostatek vhodného místa pro uskladnění veškerého nářadí, zahradní techniky, venkovního nábytku nebo jízdních kol? Poohlédněte se po některém ze zahradních domků. Ať už jste začátečník či zkušený zahrádkář, volbu zahradního domku je vždy potřeba důkladně promyslet. Pokud si nejste s výběrem zahradního domku jistí, podívejte se na našeho rádce.
Dřevěný zahradní domek KARIBU DALIN 1 se sedlovou střechou v přírodním provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Domek je široký 245 cm (přední strana s dveřmi) a 180 cm dlouhý. Domkem zastavěná plocha činí 4,41 m2. Tento model je dodáván jako set s podlahou a střešní krytinou. Pokud se vám tento domek líbí, ale raději byste chtěli domek bez podlahy, podívejte se zde.
Konstrukce
Konstrukci domku tvoří hranoly a prkna o síle 14 mm vyfrézované ze severského smrku. Tento model má sedlovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 114 cm a výšce 175 cm s oknem 50 x 50 cm v každém křídle a jedno okno ve stěně o rozměru 59 x 59 cm. Všechna okna mají prosklení z plexiskla. Díky petlici lze domek uzamknout visacím zámkem.
Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří předpřipravené menší panely, které pouze sešroubujete k sobě a střechu tvoří celistvá deska. To garantuje extrémně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.
dodáváno včetně originální podlahy a šedé střešní lepenky
v balení je veškeré potřebné kování
obsahem balení je základový tlakově impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) ze severské borovice, na který je možné rovnou přišroubovat podlahu
Základy domku
Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domku. Základ z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).
Menší domky, jako tento, je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.
Podlaha
Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu tak úplně nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha, je součástí základního balení domku.
K tomuto modelu je dodávána originální podlaha s již nařezanými díly jako dárek k vybranému akčnímu setu v ceně 4 340,- Kč. 
Střecha
Střecha je zhotovena z dřevěných desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou podle vlastního výběru. Střešní krytina není obsahem dodávky. Pro domky se šikmou střechou lze použít samolepicí bitumenovou lepenku. Lepenku o rozměru 0,5 x 5 m si můžete objednat v našem e-shopu. Pro tento model budete potřebovat 3 role. U střech se sklonem >15o je vhodný i bitumenový šindel. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.
K tomuto modelu je dodávána šedivá střešní lepenka v přesném množství pro konkrétní domek jako dárek k vybranému akčnímu setu.
Povrchová úprava domku
Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.
Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.
Povolení ke stavbě domku
Na stavbu dřevěného domek s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení.
Doprava
Domek dopravíme nejblíže hranici vašeho pozemku. Domek bude složen vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Podrobnější informace k dopravě naleznete ZDE.
Balení
Domek dodáváme jako stavebnici - 1 balík o rozměrech 180 x 45 x 123 cm o hmotnosti cca 208
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další zahradní domky