Gutta Hliníková pergola Terrassendach original 5,46 x 4,06 m - bílá

Elegantní, všestranně využitelná, hliníková pergola Terrassendach Original 5,46 x 4,06 m - bílá bude skvělým doplňkem vaší zahrady a bude vám poskytovat úkryt před sluncem a ochranu před deštěm. Lze ji využít nejen jako zastínění terasy či verandy, ale také jako přístřešek pro auto (carport). Moderně řešená pergola je vybavena integrovaným okapem s výstupem vody na obou stranách, kam můžete umístit sběrné nádoby na vodu. Pergola dále nabízí možnost variabilního nastavení sklonu střechy.
Konstrukce
Robustní konstrukce pergoly je vyrobena z vysoce odolných, eloxovaných, hliníkových dutých profilů 8 x 4 cm, opatřených antikorozním nástřikem práškovým lakováním v bílé barvě. Díky tomu je pergola vysoce odolná vůči rezavění, plísním a mechům a je v podstatě bezúdržbová. 
Zastřešení
Zastřešení je řešeno průsvitným komůrkovým polykarbonátem Guttagliss DUAL BOX 10 mm, který je opatřen speciální strukturou pro rozptyl světla. Důležité je také uzavření komůrek ventilační páskou, které zamezuje vzniku kondenzátu a dalšímu nechtěnému znečištění. Polykarbonát je opatřen jednostrannou UV ochranou. To vše zaručuje vysokou odolnost proti nepříznivému počasí. Komůrkový polykarbonát splňuje veškeré podmínky pro udělení atestace zdravotní nezávadnosti toxikologickým centrem, vydaným státním zdravotním ústavem. 
Struktura desky Dual Box 10 mm
Komůrkový polykarbonát ČIRÝ
 
Specifikace
Pergola Terrassendach o rozměrech 5,46 x 4,06 m je tvořena 3 podpěrnými sloupy a 9 střešními panely. Zabírá plochu 21,6 m2 a její odolnost na zatížení sněhem je 150 kg/m2.  Vybranou šířku pergoly lze rozšířit originálním prodloužením o další 1,2 m (2 panely, 1 sloup). Při instalaci pergoly máte možnost variabilního nastavení sklonu střechy od 13° - 17° díky změně pozice opěrných sloupů, viz schéma níže . 
Schéma: Adaptabilní postavení hliníkové pergoly o šíři 4 m
Montáž
Veškeré stavební prvky pergoly jsou již z výroby připraveny a není tak třeba žádných dodatečných úprav. Pergola je připravena na instalaci k betonovým patkám, které vám zajistí stabilní a stálý podklad pro uložení celé stavby. Polykarbonátové panely se montují velmi snadno pomocí systému ClickTech, kdy se polykarbonát jednoduše zacvakne pomocí klipu do hliníkové krove a drží.
Schéma: Napojení  polykarbonátu s krokví 
Montáž pergoly díky jednoduché a adaptabilní instalaci zvládne šikovný kutil s pomocníkem díky přiloženému návodu postavit svépomocí. Montážní návod naleznete také společně s další dokumentací v souvisejících souborech.
Necítíte se na montáž pergoly? Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou, naše montážní týmy jsou vám k službám. 
Obsah balení
Pergolu dodáváme ve třech kartonech o hmotnosti 156 kg, obsahující pergolu včetně kompletní sady spojovacího materiálu do nezateplené fasády. Součástí dodávky jsou hmoždinky a šrouby, vhodné pouze na stěnu bez zateplení. Pokud máte stěnu zateplenou, je nutné přikoupit chemickou kotvu a dostatečně dlouhé šrouby. Vše zakoupíte v našem e-shopu ZDE.
 
Dostupné varianty
 
Hliníkové pergoly Terrassendach se vyrábí ve třech různých šířkách a dvou různých hloubkách (od zdi domu), případně můžete pergoly rozšířit o dalších 1,2 metru. Vybírat můžete rovněž z dvou barevných variant ocelových profilů - bílé a antracitové.
Pergoly Terrassendach
 
Šířka
Hloubka
Barva
Varianta A
3,06 m
3,06 m
antracit / bílá
Varianta B
4,26 m
3,06 m
antracit / bílá
Varianta C
5,46 m
3,06 m
antracit / bílá
Varianta D
3,06 m
4,06 m
antracit / bílá
Varianta E
4,26 m
4,06 m
antracit / bílá
Varianta F
5,46 m
4,06 m
antracit / bílá
Pergoly Terrassendach vám také představíme v následujících videích.
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další pergoly