Skládací postele

Potřebujete příležitostné spaní pro návštěvy nebo elegantní řešení trvalého spaní v garsonce? Vyberte si vyklápěcí nebo skládací postel, se kterými se snadno manipuluje a nezaberou příliš místa.

Skládací postele

Skládací postel vyřeší občasné pohotovostní spaní

Žádná návštěva už vás nezaskočí, pokud si pořídíte skládací postel pro hosty. Složená skládací postel zabere minimum místa, v rozloženém stavu pak zajistí pohodlné spaní. Své využití najde ale i jinde, například pro sezónní spaní na chalupách nebo jako lůžko do garsonek či malých studentských pokojů, ve kterých se bojuje o každý centimetr místa.

Náš tip

Jak vybrat skládací postel?

Při výběru skládací postele si předem ujasněte její účel, podle něhož pak vyberete velikost a sílu matrace. Pokud má skládací postel sloužit pro hosty, občasné přespání na chalupě nebo třeba relax na zahradě, stačí vám rozměr 80×190 cm s tenčí matrací.

Chcete-li skládací postel využívat na trvalé spaní, zvolte raději rozměr 90×200 cm a silnější matraci, na níž se vyspíte komfortně a bez bolesti zad.

Vyklápěcí postel jako elegantní řešení pro trvalé spaní

Máte malou garsonku, do které se nevejde postelsedačka zároveň? Skvělým řešením je postel vyklápěcí ze skříně, která je umístěna na zdi, díky čemuž nezabírá cenné místo v prostoru. V závislosti na tom, kolik máte místa, si lze pořídit postel s horizontálním či vertikálním vyklápěním a spací plochou šířky až 180 cm, což je ideální rozměr pro spaní ve dvou.