Co dát na zeď za postel, aby byla vaše ložnice trendy?

Publikace: 30.05.2021

Máte krásnou novou ložnici, ale zeď za postelí zeje prázdnotou a volá po dekoraci. Dekoraci, která ji promění v příjemné a útulné místo ideální pro váš posilující spánek. Ale co dát na zeď za postel? Podívejte se na 11 inspirujících tipů na dekorace, které promění vaši ložnici k nepoznání.

11 inspirací, jak zaplnit prostor za postelí

Tapiserie nebo koberec

Látková tapiserie prostor zútulní na maximum – a nemusíte se s ní omezovat pouze na zeď, můžete ji přichytit i ke stropu a udělat z ní nebesa. Aktuálním hitem jsou například mandaly či geometrické vzory. Chcete navíc stěnu za postelí zateplit a izolovat? Nebojte se na ni pověsit koberec!

Pinterest

Tapeta

Tapety jsou nestárnoucí klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Ty novodobé navíc jednoduše nanesete, a pokud vás přestanou bavit, stejně jednoduše je odstraníte. Vytapetovat můžete buď celou jednu stěnu, nebo pouze pruh za čelem postele.

Pinterest

Dřevěné obložení

Milujete klasický anglický styl? Tak přesně pro vás je ideální dřevěné obložení, které zvládnete vyrobit i svépomocí. Nezapomeňte na doplňky ve stejném stylu a vaše ložnice bude jedinečná.

Pinterest

Zrcadlo

Zrcadlo vám může vytvořit romantickou či luxusní ložnici a zároveň opticky zvětší prostor. Můžete použít jedno široké obdélníkové zrcadlo přímo nad postel, malá zrcadla rozmístěná přes celou zeď, svislá zrcadla od stropu až k nočním stolkům nebo udělat celou stěnu zrcadlovou. Efekt podtrhnou led světýlka.

Pinterest

Police

Dejte si nad postel jednu širokou polici, několik menších různě velkých polic na celou stěnu, nebo, pokud potřebujete více úložných prostor, zastavte celou zeď a do vzniklé niky zasuňte postel. Do polic můžete navrtat bodová světýlka, která nahradí stolní lampičku, čímž ušetříte místo na nočním stolku.

Pinterest

Osvětlení

Osvětlení je nejen praktický prvek, když si chcete v posteli číst, ale také krásná dekorace, která navodí útulnou a intimní atmosféru. Obzvlášť vynikne s tapiseriemi či nebesy, velice zajímavý je také LED závěs.

Pinterest

Boho macramé dekorace

Máte rádi styl připomínající uvolněnou atmosféru hippies z 60. let? Pak vám nesmí chybět dekorace z macramé, které jsou aktuálně největším hitem ve světě interiérů. Mezi nejoblíbenější patří jednoznačně lapače snů, které zaženou každou noční můru.

Pinterest

Obrazy

Obrazy na stěnu patří mezi dekorace, které skýtají nekonečné možnosti. Vybrat si můžete velkoformátový obraz, vícedílné obrazy, několik menších obrázků, různé typy rámečků, pop art, abstrakci, černobílé obrazy či klasické umění.

Pinterest

Fotografie

Máte spoustu společných zážitků zachycených na fotografiích? Vytvořte z nich dekorace a mějte všechny ty úžasné chvíle vždy na dohled. Na výrobu vám bude stačit provázek, kolíčky a pár háčků na zeď, případně nějaké dekorativní osvětlení.

Pinterest

Květiny

Dříve se říkalo, že rostliny do ložnice nepatří, protože ubírají kyslík. Pár rostlin se ale bát nemusíte – vyberete-li ty správné, budou vám zlepšovat vzduch, bránit šíření mikrobů a navozovat příjemnou atmosféru. Mezi květiny ideální do ložnice patří aloe vera, levandule, brambořík nebo anglický břečťan.

Pinterest

Samolepky a písmena

Pomocí samolepek a písmen na stěnu si rychle vytvoříte dekoraci na zeď, která přesně odpovídá vašemu stylu a osobitosti.

Pinterest

Autor článku

Lenka Gazdová

Lenka Gazdová

Redaktor

„Jsem Lenka, vystudovaný knihkupec, později designér v kuchyňském studiu a nyní průvodce a copywriter na volné noze. Veškeré profese, kterým jsem se věnovala nebo stále věnuji, odráží mé hlavní zájmy, jimiž jsou cestování, čtení, psaní a bytový design. Kromě nich také kočky, vaření, jóga, tvorba videí nebo péče o zahradu. Ze svých profesí a zálib čerpám zkušenosti pro psaní článků, které dnes pomáhají statisícům lidí.“