Jak sladit barvy, když vašemu obýváku vévodí šedá sedací souprava?

Publikace: 23.07.2021

Odkud začít při zařizování obývacího pokoje? Jako první rozhodně doporučujeme vybrat větší a dražší kusy nábytku, které vám budou sloužit několik let až desetiletí, a pak k nim dokupovat doplňky a další zařizovací předměty, jež doladí celkový design. Typicky je takovým nákladnějším kusem nábytku sedací souprava. Přesněji řečeno šedá sedací souprava, která je skvělým základem pro další kombinace. Nevěříte? Pojďte se s námi podívat na 9 úžasných obývacích pokojů, ve kterých hraje prim šedá sedačka.

Uklidňující tyrkysová

Tyrkysová barva připomínající mořskou hladinu působí uklidňujícím a čistým dojmem a šedá sedací souprava s ní skvěle ladí. Pokud si netroufáte na tyrkysové křeslo, zvolte tyrkysové polštářky, přehoz, koberec, obrazy nebo vázy. Nechcete-li, aby šedo-tyrkysová kombinace působila studeně, doplňte ji dřevěnými prvky.

Pinterest

Teplé doteky červené

Červená barva dokáže interiér zateplit, dejte však pozor na její odstíny. Výrazná červená bude příliš křiklavá a vulgární. Vsaďte raději na cihlové či vínové tóny. K červené se nejlépe hodí světle šedá sedací souprava, která v kombinaci s ní nepůsobí tak tvrdě jako ta tmavá.

Pinterest

Přírodní skandinávský styl

Šedá barva je jednou z esencí pro skandinávský styl, který vám navodí příjemnou a relaxační atmosféru. Šedou sedačku doplňte světlými přehozy a polštářky a hlavně dřevem, které vašemu obýváku dodá ten pravý pocit domova – například dřevěný konferenční stolek bude k šedé sedačce pasovat skvěle.

Pinterest

Džungle v obýváku

Nenecháte si ujít žádnou příležitost pro nákup nových květin? Pak pro vás máme skvělou zprávu – šedá sedačka k nim pasuje přímo dokonale. Doplňte ji dřevem a textiliemi s etnickými vzory a budete mít krásný obývák, ve kterém rčení, že šedá je studená, rozhodně neplatí.

Pinterest

Výrazné akcenty růžové

Pro změnu trocha extravagance pro ty, kteří se nebojí vybočit z řady – šedá sedací souprava je barevně neutrální, a tak se můžete odvázat a doplnit ji o nějakou výraznou barvu. Třeba křiklavě růžovou. Abyste trochu srazili její sladkost, přidejte černé prvky. Ideální je černý lustr nebo abstraktní černý obraz.

Pinterest

Elegantní hořčicová a zelená

Chcete-li docílit moderního interiéru, který nepůsobí studeně, ale naopak útulně, vsaďte na hořčicově žlutou a petrolejově zelenou. Nebojte se šedou sedačku doplnit křesly či sedáky v odlišných barvách a stejné odstíny zopakujte na polštářcích, závěsech nebo dekoracích.

Pinterest

Industriální styl

Šedá sedačka v obýváku je přímo výzvou pro industriální styl. Ten vytvoříte přiznáním cihel nebo betonovou stěrkou, kovovými prvky či přiznaným vedením potrubí a elektroinstalace – nejlépe v černé nebo mosazné barvě. Pro pocitové zateplení prostoru lze použít koberce nebo doplňky v zemitých odstínech, jako je například cihlově červená.

Pinterest

Dívčí světle růžová

Pánům se tenhle styl asi líbit nebude, pokud však chcete vytvořit moderní obývák s jemným ženským dotekem, budou světle růžové doplňky k šedé sedačce ideální. Necháte-li převažovat odstíny šedé a černé, případně béžové a dřeva, bude obývák působit jemným a čistým dojmem, nikoli jako přeslazený bonbon.

Pinterest

Decentní tón v tónu

A na závěr něco pro ty, kteří si lámou hlavu s otázkou, jaká barva se hodí k šedé sedačce a nechtějí příliš experimentovat. Jednoduše vsaďte na stejné tóny a vytvořte nadčasový obývací pokoj, který můžete barvami doplnit až přijde ten správný čas a chuť.

Pinterest

Autor článku

Lenka Gazdová

Lenka Gazdová

Redaktor

„Jsem Lenka, vystudovaný knihkupec, později designér v kuchyňském studiu a nyní průvodce a copywriter na volné noze. Veškeré profese, kterým jsem se věnovala nebo stále věnuji, odráží mé hlavní zájmy, jimiž jsou cestování, čtení, psaní a bytový design. Kromě nich také kočky, vaření, jóga, tvorba videí nebo péče o zahradu. Ze svých profesí a zálib čerpám zkušenosti pro psaní článků, které dnes pomáhají statisícům lidí.“