Vyhledávač nábytku a dekorací

TOP 15 interiérových designérů, kteří promění váš byt k nepoznání

Dana Halušková
20.08.2021

Interiéru vašeho bytu, domu nebo firmy občas prospěje malá změna. Pokud si na ni netroufáte sami, nebo jste příliš časově vytížení, můžete se obrátit na profesionálního designéra interiérů. Jde o odborníka, který vám pomůže zejména s dispozičním řešením stávajícího prostoru nebo s barevnými kombinacemi nábytku a doplňků.

Na rozdíl od bytového architekta neprovádí interiérový designér změny stávajících konstrukcí, ani nezasahuje do umístění oken nebo dveří. Přesto dokáže dojem z celého prostoru výrazně vylepšit. Než si ale jeho služby objednáte, měli byste si ověřit, kolik stojí bytový designér ve vašem městě a jak zhruba jeho práce vypadá. Vyhnete se tím rozčarování z neprofesionálních služeb a příliš vysokých cen. 

Pak už se můžete inspirovat naším přehledem 15 nejlepších českých interiérových designérů. Záměrně jsme vybrali designéry z celé republiky s různým stylem i cenami, aby si mezi nimi každý našel svého favorita.

Tomáš Jáger: Interstudio 3D

Tomáš Jáger se přímo na svém webu označuje jako bytový designér, ve své činnosti tedy kombinuje práci interiérového designéra a bytového architekta. Pro pražské Interstudio 3D navrhuje nejen interiéry, ale i rekonstrukce jednotlivých místností.

Úpravy interiérů jsou pro něj hrou, ve které uplatňuje svůj estetický cit, technické znalosti i logické myšlení a psychologii. Usiluje o maximální funkčnost prostoru, ale zároveň si potrpí na harmonii materiálů a barev. Vzhledem k tomu, že má rád výzvy, poradí si i s atypickými interiéry a jeho práci si pochvalují i velmi nároční zákazníci.

zdroj: interierstudio3d.cz

Hedvika Novotná: Novodesign

Pravidelně se objevuje v médiích, například v časopisech Nové proměny bydlení, Dřevo a stavby nebo Dům a zahrada. Pod hlavičkou Školy interiérů organizuje individuální a skupinové kurzy pro zájemce o design.

Pokud už víte, co bytový designér dělá, nepřekvapí vás, že se Hedvika Novotná věnuje realizaci projektů na klíč i samotným návrhům. Její služby si můžete objednat také pokud plánujete drobné stavební úpravy. Kromě bytů a domů má tato designérka zkušenosti i s komerčními interiéry nebo kancelářemi.

zdroj: novodesign.cz

Ivana Slavíková: Linie Design

Ivana Slavíková se svým týmem ze studia Linie Design navrhuje především interiéry domů a bytů, a to včetně teras, pergol nebo zimních zahrad. Bydlení by podle ní mělo být stylové a přinášet nám do života harmonii. Z toho důvodu nejprve vyslyší přání zákazníka a pak hledá řešení, které se opírá o klasický design, ale částečně také o aktuální trendy. Zajímavostí je, že studio prodává i svoje vlastní interiérové doplňky.

zdroj: liniedesign.cz

Jiří Fleischer: Fledes

Poněkud netradičně se k práci interiérového designéra dostal Jiří Fleischer, který dnes tvoří pod značkou Fledes. Svoji kariéru totiž začínal u filmu a reklamy, už tehdy ho ale nejvíc fascinoval luxusní nábytek a interiéry celkově. Po úspěšných přestavbách vlastního bydlení si tedy doplnil potřebné vzdělání a začal pracovat pro firmu zaměřující se na komerční interiéry.

Po několika letech si Jiří Fleischer založil vlastní studio, kde se může soustředit na individuální přístup k zákazníkovi i na svoje oblíbené designové styly. Rád kombinuje nadčasovost s trendy prvky a severský minimalismus s modernou a funkcionalismem. Mezi jeho nejznámější klienty patří například česká pobočka UPS.

zdroj: fledes.cz

Ivo Prokel

Zkušený designér Ivo Prokel má za sebou více než 15 let praxe, návrhy atypických bytů, rodinných domů, barů nebo lékařských ordinací. Jeho specialitou jsou ale i malé byty, se kterými dokáže opravdu divy. Pokud jde o komerční prostory, pracoval například na interiérech Grand hotelu Imperial v Liberci nebo Kebab-burger restaurace v Hlučíně. Znát ho můžete například z pořadu České televize Bydlení je hra. V jehož rámci zvládl přes 40 interiérových realizací.

zdroj: ivoprokel.cz

Andrea Kroupová

Designérka Andrea Kroupová se pravidelně objevuje na stránkách prestižních časopisů týkajících se designu a interiérů. A není divu, z její pražské dílny pocházejí opravdové skvosty. Například je autorkou interiéru prodejny Artisème nebo cool vinárny a květinářství v jednom s příznačným názvem Prosecco and Flowers. Oba prostory najdete v našem hlavním městě a její tvorbu jste i díky tomu mohli vidět například v časopisech Dolce Vita, Elle Decoration, Respekt, Marianne Bydlení či Moderní byt.

zdroj: andreakroupova.com

Soňa Malinová: Malina Design

Širšímu publiku představila Soňa Malinová svoji tvorbu v pořadu Bydlení je hra, který se vysílal v České televizi od roku 2008 do roku 2012. Vidět jste ji ale mohli i v roce 2010 na Designbloku, případně na jiné prestižní akci.

Pokud jde o komerční interiéry, na kterých designérka pracovala, nejznámější jsou určitě ty v bývalé budově ČEZu. Dále stojí za zmínku Psychologická poradna v Janovicích nebo Rodinné centrum v Havířově. Mimo to se věnuje i produktovému designu, který prodává na svém e-shopu.

zdroj: malinadesign.com

Josef Trakal

Mladý liberecký designér Josef Trakal vystudoval FUA na Technické univerzitě, kde se učil od těch nejpovolanějších včetně Bořka Šípka nebo Leony Matějkové. Specializuje se nejen na byty a rodinné domy, ale i na komerční interiéry

Na typu prostoru podle něj nezáleží, vždy se snaží najít co nejlepší řešení a vyprávět příběh daného místa. To se mu osvědčilo i v praxi a už nyní má na kontě spoustu úspěšných projektů. Navrhl například podobu zázemí office centra v Karlíně a pracoval na interiérech restaurace Wimbledon v Liberci nebo kreativní místnosti Vinolok v jablonecké Preciose. Kromě toho vede svůj umělecký ateliér na střední škole a když má chvilku pro sebe, píše blog o bytovém designu.

zdroj: joseftrakal.cz

Andrea Kiliánová: Muuza

I tuto brněnskou designérku můžete znát z magazínu Dřevo a stavby nebo z online médií. Pravidelně se objevuje například na webech Proženy.cz či Novinky.cz. Důvod je jednoduchý, s jejími návrhy jsou spokojeni firemní i soukromí zákazníci, protože pracuje s lehkostí a nechybí jí zajímavé nápady. Zároveň ale klade důraz na funkčnost a nebojí se spojovat klasický design s moderními prvky, jako to můžete vidět například u interiéru restaurace Jedna báseň nebo u mnoha realizovaných bytů.

zdroj: muuza.cz

Dáša Laušmannová: Rossy Design

Interiérová designérka Dáša Laušmannová má neuvěřitelných 22 let praxe, a tak ví, že kuchyně je srdcem domova a při návrzích bytů a domů se na ni zaměřuje. Stejně tak ale umí pracovat s komerčními interiéry, kde záleží na každém detailu. Svými realizacemi dokáže zaujmout na první pohled a tvorbu se snaží maximálně přizpůsobit image dané firmy.

zdroj: rossydesign.cz

Pavlína Lipková: Interior Design

Pavlína Lipková má velmi osobitý styl. A i když se inspiruje zejména Toskánskem, francouzskou Provence a anglickým venkovem, její design vypadá skvěle také v městských bytech. Kromě toho vytváří designérka i nádherné mozaiky, kterými zdobí jak rustikální, tak moderní interiéry. Vybrané dekorace si můžete zakoupit na jejím e-shopu a pokud budete mít jiné přání, Pavlína Lipková vám ho ráda splní.

zdroj: interierdesign.eu

Veronika Kotradyová

Pokud dáváte přednost udržitelnosti, nemusíte dělat výjimku ani při zařizování bytu. Veronika Kotradyová vám s tím ráda pomůže, právě ekologický design je její specialita. Přečíst si můžete i její knihu Komfort v mikroprostředí, která pojednává o vztahu člověka a interiéru. Designérka v ní částečně vychází ze své studie “Humanisation of Environment” neboli “Polidštění prostředí” a už podle názvu je jasné, že se zabývá sociologickými a psychologickými hledisky v interiéru. Kvalita interiéru podle ní přímo ovlivňuje kvalitu našeho života. Důležitou součástí práce této designérky jsou i zmiňované ekologické principy, podle kterých tvoří nejen nábytek, ale i celý prostor.

zdroj: Veronika Kotradyová

Iva Bastlová

A u knih ještě zůstaneme, píše je i bytová a produktová designérka Iva Bastlová. Ta má na kontě už tři tituly (Tvoříme interiér s českou designérkou, Barvy – trendy – interiéry a Interiéry do detailu) a u dvou dalších je spoluautorka. Kromě toho má blízko také k redaktorské práci, vydává totiž jediný český odborný časopis pro architekty a bytové designéry s názvem INTERIÉRY. Dále organizuje veletrh zaměřený na bydlení a interiéry a je držitelkou autorizace od Ministerstva průmyslu a obchodu. Ať už se ale věnuje jakékoli činnosti, vždy se řídí heslem „Bydlení je citlivá intimní věc, není to spotřební zboží.“

zdroj: ivabastlova.cz

Viktor Sinajský: Design Atak

Bytový designér Viktor Sinajský vytváří osobité projekty, ve kterých často hraje hlavní roli dřevo. Do jeho portfolia patří i interiér firmy Kulhánek Legal Partners v pražské AZ Tower, zlatnictví Bisaku v Bratislavě nebo hodinářství Real time v Hradci Králové. Sám designér se považuje za velmi ctižádostivého a pravidelně se účastní různých soutěží. Není tedy divu, že jeho motto zní: „...není důležité udělat novou židli, ale nejlepší židli...“ Je vám tento citát povědomý? Ano, máte pravdu, jeho autorem je známý rakouský architekt Adolf Loos.

zdroj: designatak.cz

Dája Šulcová: Designline

Majitelka pražského interiérového studia DESIGNline ví, že 1 000 lidí má tisíc chutí a pro každého má krása trochu jiný význam. Snaží se tedy vždy maximálně přizpůsobit potřebám klienta. Využívá hlavně kvalitní značkový nábytek a doplňky a má ráda nadčasový design. Nebojí se ale ani experimentování, které v jejím podání vždy dopadne skvěle. Díky tomu můžete její práci pravidelně vidět i v magazínu Moderní byt.

zdroj: designline.cz