Nejlepší dárky pro kutily 2022: Užitečné, originální i vtipné

Publikace: 19.11.2022

Češi jsou národem kutilů a spousta mužů i žen se ke kutilství hrdě hlásí. Někteří jsou zručnými řemeslníky a sami si poradí s většinou oprav doma i na zahradě, jiní zase milují kreativní činnosti a neustále ve své dílně vytváří nové výrobky. Jedno mají tito kutilové společné, určitě ocení dárky, které budou jakkoliv spojené s jejich zálibou. Pro inspiraci vám tedy přinášíme několik tipů na dárky pro kutily, a to od ručního a zahradního nářadí přes dílenský nábytek až po vtipné drobnosti.

Co koupit kutilovi, který má všechno?

I ty nejlepší nástroje se mohou časem opotřebovat, vylepšený model tak bude vítaným dárkem. Můžete se pokusit najít novější, bezpečnější, výkonnější nebo energeticky účinnější model, který váš domácí kutil jistě ocení. Rovněž rozmanitost pracovních rukavic, ochranných brýlí a masek je dnes široká. Vždy však vybírejte dle projektů, kterým se kutil věnuje.

Co darovat kutilovi, který rád věci opravuje?

To velmi závisí na úrovni dovedností dané osoby a na tom, jaké nástroje a vybavení již má. Základní sada nářadí obsahuje šroubováky, kladívka, kleště, vodováhu, akumulátorovou vrtačku, svinovací metr, svorky, čepele, pracovní svítilnu nebo čelovku, pilu, pracovní rukavice, lepicí pistoli a nůžky na drát.

Co věnovat domácímu kutilovi?

Podívejte se na níže uvedený seznam nejlepších nápadů na dárky pro domácí kutily a zjistěte, co už mají. Máte-li pochybnosti o konkrétním nástroji, dárkový poukaz do specializovaného obchodu s nářadím dá vašemu obdarovanému příležitost vybrat si podle sebe. Darovat můžete i knihy, která mohou sloužit jako inspirace pro nové projekty nebo pobídka k získání nových dovedností, jako je například práce se dřevem. A neztratí se ani dárkové předplatné časopisu pro vylepšení domova.

Nejlepší dárky pro kutily: tipy pro rok 2022

Ruční nářadí

Tajemství úspěchu tkví nejen ve schopnostech a zkušenostech, ale také v dobré výbavě. Zatímco začínající kutil ocení startovací sadu nářadí, dárek pro dědu kutila se spoustou zkušeností vybírejte podle toho, na co se specializuje. Možností máte mnoho – vrtačky, pily, horkovzdušné pistole či klasické šroubováky, které se prodávají po jednom, ale i v celých sadách. Uvidíte, že určitě sklidí obrovský úspěch. Pokud sháníte dárek pro ženu, která má sklony ke kutilství, poohlédněte se po speciální sadě nářadí v růžové nebo červené barvě.

Zahradní nářadí

Jaký vymyslet dárek pro zahrádkáře? Ti si jistě rádi zkrátí dlouhé zimní večery čtením knížek o zahrádkaření či vaření. Na jaro se pak budou ještě víc těšit díky novému zahradnímu nářadí, třeba i v praktické tašce. Přidat můžete také pracovní rukavice, skládací stoličku, nákoleníky, multifunkční zahradní nůžky nebo sadu květináčů vhodnou i do interiéru. Fantazii se meze nekladou, hlavně, aby měl dárek něco společného s pěstováním a údržbou zahrady.

Zahradní technika

Pokud jste zvyklí dávat svým blízkým dražší dárky, nabízí se možnost darovat sekačku, motorovou pilu nebo křovinořez. U obdarovaného díky tomu určitě sklidíte velký úspěch! Svůj poklad si bude jistě náležitě střežit, takže se o sekání zahrady nebude chtít s nikým dělit. A vy tak budete mít více času na šperkování interiéru nebo pěstování květin.

Dílenský nábytek

Vysněný dárek pro truhláře? To je určitě dokonale vybavená dílenská skříň a pracovní stůl neboli ponk. Není ale potřeba hned napoprvé kupovat nábytek za desetitisíce. Začít můžete malým skládacím stolkem. Příště zase třeba svému kutilovi pořídíte něco většího, se šuplíky a větší výbavou.

Pro dokonalý úklid

Praktické boxy na nářadí zaručí, že bude mít váš domácí kutil ve všem pořádek. Konečně už nebude muset každý šroubovák složitě hledat a práce mu půjde lépe od ruky. Vybírat můžete z malých, středních i velkých boxů se zavíráním nebo bez. A jestli jste takový dárek pro přítele, bratra nebo tatínka kupovali minulý rok, zkuste tentokrát vtipné boxy plné luxusního pití, kávy nebo jiných dobrot.

Pracovní oblečení a obuv

Profesionální vzhled, bezpečí i pohodlí zajistí každému kutilovi kvalitní pracovní oděv. I když muži obvykle nemají měkké dárky v lásce, pracovní kalhoty, bundy a boty je určitě potěší. Vybrat si můžete bundy do různého počasí,  protipořezové boty nebo třeba kalhoty s laclem i bez, které mají plno praktických kapes.

Vtipné dárky pro kutily

Dárek pro kutila, truhláře nebo zahrádkáře nemusí mít pouze podobu nářadí nebo výběrového dřeva ke zpracování. Dopřát mu můžete i kvalitní péči zevnitř, tedy dobré jídlo a pití. K dostání jsou různé bedny s luxusním alkoholem, masovými dobrotami nebo sladkostmi. Aby se k nim ale váš kutil dostal, musí nejprve bednu vypáčit. Bude tak mít z dárku ještě větší radost a společně si užijete spoustu zábavy. 

A nakonec nesmíme zapomenout ani na různé čokoládové sady nářadí pro kutily, polštáře ve tvaru dřevěných polen nebo třeba plechové cedule s vtipnými nápisy, které potěší nejen o Vánocích.

Autor článku

Dana Halušková

Dana Halušková

Redaktor

„Tématu bydlení se aktivně věnuji několik posledních let. Svůj velký podíl na tom má i magazín Homago, pro který píši od roku 2021. K mým oblíbeným tématům patří bytový design, výběr nábytku a doplňků, ale také úklid nebo zahradničení. Zároveň mě baví recenze e-shopů a rozhovory s majiteli značek.“