Sporák na tuhá paliva VERSO CS inox HO7201

 
Sporáky na tuhá paliva jsou tu pro všechny ty, kteří nechtějí či nemohou vařit na plynovém nebo indukčním sporáku. Jednoduše zatopíte a začnete vařit. Kuchyňský sporák VERSO CS INOX  v černé barvě, má vpravo umístěnou prosklenou, nerezovou pečící troubu s teploměrem a regulovatelným výkonom. V horní části je varná deska. Ozdobná přední madla a výrazná madla dvířek dodají kamnům luxusní vzhled. Jednoduchý styl, nenáročná obsluha a údržba - to jsou kamna Prity.
Specifikace
Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech o síle 2-3 mm, vrchní část kamen tvoří deska z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Kamna jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Dvířka topeniště jsou opatřena tepelně odolným keramickým sklem, které umožňuje dokonalý výhled na plameny. Těsnění dvířek po obvodu je ze skelných vláken. Ve spodní části kamen najdete praktický prostor pro skladování dřeva. Tento výrobek není vhodný jako hlavní zdroj tepla k vytápění.
Průměr kouřovodu je 150 cm. Vývod kouřovodu je horní vpravo a na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Rozměry trouby (Š x H x V): 345 x 360 x 210 mm. Keramické sklo dvířek spalovací komory je odolné teplotám do 850 °C. Tvrzené sklo u dvířek trouby je také vybavené teploměrem. Litinový rošt se nachádzí na dně topeniště. Primární vzduchovou klapkou umístěnou pod dvířky, ovládáte přívod vzduchu do kamen, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze ho regulovat. 
Pečící trouba
Vaření a ohřev zároveň – tento problém je vyřešen elegantním a praktickým způsobem, a to pomocí pečícího prostoru integrovaného ve sporáku. Díky tomu je možné vařit nebo péct nezávisle na elektřině nebo plynu. Díky teploměru máte vždy přehled o optimální teplotě při přípravě pokrmů. V pečicím prostoru můžete péct pizzu, maso, sladké pečivo nebo chléb a rohlíky. 
Nedílnou součástí kamen je návod, který naleznete v souvisejících souborech.
Palivové dřevo
Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - max. délka polen 46 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...
Balení a způsob doručení
Produkt vám doručíme paletovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Přepravce doručí produkt k prvním uzamykatelným dveřím. Samotná kamna budou nejčastěji zabalena v ochranném dřevěném rámu a umístěna na paletě. V jiném případě jsou kamna připevněna páskou k paletě, omotána strečovou fólií a uvnitř i vně vyplněna kartonem. Pokud máte ke kamnům objednány i jiné produkty, budou vám doručovány v samostatném balíku (bez dalších nákladů). 
Nenašli jste vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.
Jak vybrat správná kamna?
Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší.
Více o výběru krbových kamen
TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).
Připojení krbových kamen ke komínu
Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.
Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.
Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 150 mm)
Kouřová roura 100 cm 
Kouřová roura 50 cm
Kouřové koleno
Zděř
Růžice
Kouřové redukce
Kompletní nabídka kouřovodů
Příslušenství, které se hodí
Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další sporáky