Vanguard Models HMS Sphinx 1775 1:64 kit

Charakteristika:Stavebnice modelu lodi Vanguard Models HMS Sphinx 1775 v měřítku 1:64 je určena pro zkušené lodní modeláře, s odhadovanou dobou stavby 400-800 hodin. Stavba je převážně ze dřeva se spostou drobných doplňků, laserem řezané díly, 3D tištěné díly. Výhodou je detailní obrázkový manuál kroku pro kroku.
Nejnovější stavebnice od Vanguard Models. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší návrh, který obsahuje velké množství předem vyřezaných a vyrytých dílů rozmístěných na 33 panelech převážně z hruškového dřeva, s kostrou trupu z vysoce kvalitní MDF. Laserem gravírované paluby jsou vyrobeny z javorové překližky. Stožáry jsou z ořechového dřeva.
Obal s fotografií hotového modelu
Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.
Co naleznete v balení
Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v sáčcích, mosazné součásti z plechu, drobné maketové díly, sadu výkresů a obrazový podrobný manuál.
Sada výkresů
Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.
Vlastnosti
Laserem řezané díly z MDF a čirého acetátu pro okna. Všechny viditelné části jsou laserem řezané z plátů z hruškového dřeva
Laserem řezané žebříky a mřížky z hruškového dřeva
Laserem řezané a leptané javorové desky s detaily
Všechny plochy nad a pod palubou jsou předem vyřezané. Dokonce i hlavní nosníky jsou předřezány
5 oblouků z fotoleptané mosazi
3D tištěné hlavně 9librového děla s vysokým rozlišením (černé) spolu s černými akrylovými dělovými koulemi
Otvory pro zbraně jsou opracovány do rámů
Dvojitý plaňkový trup vyrobený z lipového dřeva pro první vrstvu a hruškového dřeva pro druhou vrstvu
Ořechové dřevo pro stěžeň a ráhna
Černé a přírodní nitě, všechny potřebné bloky a očka
Plně barevný průvodce stavbou je dosud nejobsáhlejší, spolu s dvaceti třemi stavebními plány obsahujícími všechny výkresy stěžně a lanoví.
Vysoce detailní zdobení zádě a 3D vytištěná figurka Sfingy
3D tištěné lucerny na záď, s prosklením
Tři vysoce detailní čluny z hruškového dřeva
Zadní kajuty se šachovnicovou podlahou
Jemný černý řetěz pro kormidla
Vysoce detailní lodní kotel
Výroba každé stavebnice Sphinx trvá celých 8 hodin!
Historie značky:
Společnost Vanguard Models založil známý konstruktér lodních modelů Chris Watton, který se u Amati zasloužil o poslední konstrukce modelů lodí, zejména v sérii Victory Models. Nyní, jako samostatný výrobce důsledně realizuje svou ambici o co nejlepší věrnost originálu a nejvyšší kvalitu materiálu. Nekompromisně zavedl zejména výrobu dílů z ušlechtilého dřeva s laserovým gravírováním a je pro něj také důležité vyrobit dokonalé konstrukční návody se stovkami barevných fotografií tak, aby modely byly potěšením ze stavby i pro nezkušené modeláře. Vysoká kvalita materiálu a promyšlená konstrukce rozhodně to stojí za to.
Stavební obtížnost 4
Do stavby modelů lodí se stavební obtížností Expert by se měli pouštět pouze zkušení modeláři s bohatými zkušenostmi se stavbou, kteří májí kompletní přehled o problematice a mají zvládnuty všechny technologie a postupy prací při stavbě statických maket lodí. Rovněž je potřeba mít zkušenosti se zpracováním různých materiálů, lepením, barvením a orientací ve výkresech a stanovení vlastních stavebních postupů. Předpokládá se, že stavitel si dokáže vyhledat či pořídit ještě více detailních podkladů pro konkrétní loď a aplikuje je do stavby. Návod zde je pouze orientační pomůckou postupu stavby.
Tyto modely jsou velmi obsáhlé a detailní s až muzejní kvalitou, kterou zkušení modeláři staví měsíce i roky. Obsah balenia:Balení obsahuje laserem řezané dřevěné díly, plaňky, paluby, stožáry, 3D tištěné díly, dekorace, mosazné kování, nitě, maketové součásti. Podrobný obrázkový manuál s anglickým popisem EN a stavební plány. Odporúčame dokúpiť:Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.
Modelářské nářadí a podložka
Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.
Lepidlo a barvy
Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).
Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
Modelářský nůž nebo skalpel
Mini vrtačka
Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
Brusné papíry o různé zrnitosti
Nůžky
Pinzeta
Kolíčky na prádlo
Tužka
Pravítko
Sada jehlových pilníků
Šicí stroj na šití plachty
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další rc modely