Vitavia Garden Polykarbonátový skleník VITAVIA URANUS 11500, PC 6 mm, zelený

Klasický skleník URANUS 2,5 x 4,5 m z polykarbonátu, výborně poslouží všem začínajícím zahrádkářům, stejně tak jako již zkušenějším pěstitelům. Skleníky řady URANUS jsou zařazeny do kategorie PREMIUM - skleník je vyrobený značkovým výrobcem z Velké Británie - VITAVIA GARDEN LTD. Vyniká svojí velikostí a kvalitním zpracováním.
Konstrukce skleníku je vyrobena z kvalitních eloxovaných hliníkových profilů 1,2 mm, kdy výrobce poskytuje smluvní záruku 15 let na AL konstrukci. Zasklení skleníku je tvořeno velmi kvalitním dvoustěnným komůrkovým polykarbonátem o tloušťce 6 mm MARLON LONGLIFE (výrobce Brett Martin - Velká Británie), nebo SUNLITE (výrobce Palram Německo). Polykarbonát má silný UV filtr, takže nekřehne ani nežloutne. Světelná propustnost desek je cca 80 %, což plně dostačuje pro pěstování květin a zeleniny. Polykarbonát splňuje veškeré podmínky pro udělení atestace zdravotní nezávadnosti toxikologickým centrem vydaným státním zdravotním ústavem. Můžete si tak nerušeně pěstovat zeleninu bez obav o své zdraví. Smluvní prodloužená záruka 10 let na nerozbitnost krupobitím je u LANIT PLASTU samozřejmostí. Prosklení je do hliníkových profilů kotveno pomocí ocelových sponek. Pokud by vás tento skleník zaujal, ale spíše byste uvítali skleněné výplně, podívejte se na varianty se sklem zde. 
 
Řešíte, zda 4 mm nebo 6 mm polykarbonát? 
U 6 mm polykarbonátu samozřejmě skleník disponuje větší celkovou odolností proti vlivům počasí. Zároveň dochází ke zvýšení tepelně-izolačních vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozřejmostí je ovšem vyšší cena skleníku s 6 mm polykarbonátem, konkrétně cca o 20 %. Pokud ovšem nebydlíte na hřebenech hor, či nepěstujete ve skleníku velmi náročné rostliny, je 4 mm varianta zasklení často dostačující. 
Obsah balení
dvoukřídlé posuvné dveře (š x v otvoru = 122 x 191 cm)
AL profily zelená barva
prosklení komůrkový polykarbonát 6 mm
4 x střešní ventilační okénko s manuálním otevíráním (ke všem oknům lze objednat automatický otvírač)
veškerý spojovací materiál
Skleník lze postavit buď na zděnou (betonovou, jinou) podezdívku nebo přiloženou základnu z pozinkovaného plechu. Ke skleníku je možné dokoupit řadu nadstandardního příslušenství - poličky, regály, další větrací střešní i boční okénka, automatické otvírače k těmto okénkům, teploměry, vlhkoměry, zavlažovací zařízení, elektrické odporové vytápění půdy.
Skleník dodáváme jako stavebnici s podrobným montážním návodem, který si můžete stáhnout i s ostatními dokumenty v souvisejících souborech. Baleno v 7 balících v papírovém kartonu. 
Upozornění
1) Pokud máte v úmyslu stavbu zděné nebo betonové podezdívky, tak ji stavte až po zakoupení skleníku a po montáži ocelové základny (nebo konstrukce skleníku). Uváděné rozměry skleníku jsou max. vnější rozměry skleníku a nemohou být použity pro vyměření a stavbu podezdívky.
2) V případě používání přírodních hnojiv (koňský / kravský hnůj, slepičince, apod.), umělých hnojiv, pesticidů, herbicidů a jiných chemikálií může po delší nebo i kratší době docházet ke korozi ocelových dílů skleníku (základna, šrouby, apod.).
 
další informace

Mohlo by vás také zajímat

Zobrazit další skleníky