Napínací potahy

Rádi byste osvěžili vzhled obývacího pokoje či jídelny, ale váš rozpočet na nový nábytek nestačí? Neztrácejte naději, řešením jsou napínací potahy na židle, křesla či sedačku, díky kterým se můžete z nového interiéru těšit během chvilky.

Napínací potahy

Proč používat napínací potahy?

Napínací potahy se hodí pro všechny, kteří chtějí mít krásný interiér snadno a levně. Například pro mladé začínající páry kupující nábytek z bazaru nebo pro ty, kteří potřebují nábytek vyměnit za nový, ale financí se jim nedostává. Kromě toho jsou napínací potahy skvělou ochranou stávajícího nábytku před poškozením.

Náš tip

Jak vybírat napínací potahy na sedačku, křesla či židle?

Vybíráte-li napínací potahy na křesla, židle nebo sedačku, je v první řadě třeba určit správný rozměr, poté vybrat materiál a barvu.

Pokud nepotřebujete šetřit každou korunu, cenu dejte až na poslední místo – levné napínací potahy se mohou rychle ošoupat a vy budete muset velice brzy koupit nové.

Co se týče materiálů, můžete vsadit na klasiku, jestliže si však chcete ušetřit práci s praním a sundáváním potahu, poohlédněte se po takových, které mají vodoodpudivou úpravu a tudíž je snadno otřete.

Jak se napínací potahy udržují?

Napínací potahy na židle, křesla či taburety jednoduše vyperete v pračce. Napínací potahy na sedačku, případně rohovou sedačku nebo rohovou sedačku s otomanem, se nemusí vejít do každé pračky a potah bude nutné odnést do čistírny. Alternativním řešením je vybírat napínací potahy s povrchovou úpravou odolnou vůči vodě, takže je v případě nehod snadno vyčistíte sami.