Recenze herní klávesnice Connect IT Doodle: Test, hodnocení a zkušenosti

Publikace: 14.02.2024

Klady

 • podsvícení s mnoha režimy
 • zajímavý design ideální pro mladší gamery
 • možnost pořízení myši a sluchátek ze stejné řady
 • 19 kláves s funkcí anti-ghost
 • 12 multimediálních kláves
 • snadná instalace Plug & Play
 • klávesy jsou příjemné na stisk a reagují pohotově

Zápory

 • design řady DOODLE nemusí nutně ocenit dospělí hráči
 • membránový typ klávesnice může pro náročnější uživatele představovat problém
 • nenabízí bezdrátovou verzi

Hledáte stylovou herní klávesnici, se kterou vypleníte nepřátelské armády, ale ne svou peněženku? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout klávesnice Connect IT Doodle! Na první pohled zaujme designem, ale věřte nám, že toho nabízí mnohem více. S pomocí nadšeného desetiletého gamera jsme ji totiž důkladně otestovali a zjistili jsme, co při hraní umí. 

Obsah balení a technické parametry

Balení klávesnice Connect IT Doodle je poměrně jednoduché, ale najdete v něm vše, co potřebujete. Kromě samotné klávesnice obsahuje 1,8m přívodní kabel, návod k použití a samolepku DOODLE, kterou výrobce přidává ke všem produktům z této řady.

 Název parametru  Hodnota
Připojení Drátová
Rozhraní USB
Formát klávesnice Standardní - 100 %
Technologie Membránová
Lokalizace Česká, slovenská
Typ kláves Klasické (vysokoprofilové)
Výbava klávesnice Podsvícené klávesy, regulace jasu podsvícení, anti-ghosting
Délka kabelu 1,8 m
Rozměry Š 46,5 cm x V 3,5 cm x H 17,1 cm
Hmotnost 756 g
Kompatibilita Windows 8, Windows 10, Windows 11, MacOS
Herní klávesnice Connect IT Doodle

Instalace a kompatibilita

Hned po rozbalení klávesnice nás potěšila její jednoduchá instalace Plug & Play. Pomocí USB 2.0 kabelu ji připojíte do notebooku či počítače – a je hotovo. Kabel má přitom 180 cm a je vybaven opletem a pozlaceným konektorem.

Klávesnici můžete použít univerzálně s operačními systémy Windows i MacOS. V případě Macu je ale potřeba počítat s tím, že některé funkce nemusí být podporovány. 

Design a zpracování

Jestli klávesnice Connect IT Doodle něčím zaujme na první pohled, pak je to neotřelý design plný kreseb. Ty nejsou ani moc rušivé, ani moc dětinské. V korporátní kanceláři byste s nimi asi vzbudili povyk, ale pro pubertálního gamera ideální.

Po zapojení navíc klávesnice hned ožije, a to díky RGB LED podsvícení s devíti různými barevnými režimy. To si následně můžete nastavit tak, jak vám vyhovuje – ať zvolíte jednu stálou barvu, nebo je necháte se střídat. Musíme přiznat, že z designu a podsvícení byl unesen nejen desetiletý gamer, který klávesnici testoval, ale také my sami. Obzvlášť nás zaujal režim, ve kterém podsvícení reaguje na okolní zvuky, a dokáže tak například barevně „zatančit“ na vaši oblíbenou písničku. A pokud vám podsvícení nevyhovuje, můžete ho samozřejmě také ztlumit nebo zcela vypnout.

Herní klávesnice Connect IT Doodle

Řada Connect IT Doodle

Pokud je pro vás design gamerského vybavení důležitý, pak vás jistě potěší, že klávesnice je součástí celé herní řady vytvořené ve stejném „počmáraném“ stylu. Kromě ní ji tvoří také bezdrátová herní počítačová myš a herní sluchátka. Obě tato zařízení disponují stejně jako klávesnice i typickým podsvícením. 

Klávesy a spínače

Klávesnice je vybavena klasickým rozložením kláves. Hlavní část tvoří 19 kláves vybavených funkcí anti-ghosting, která je obzvlášť pro hráče důležitá, a 12 multimediálních kláves, s nimiž zvládnete snadno ovládat většinu úloh. A protože je Connect IT česká značka, samozřejmostí je i CZ/SK rozložení kláves. 

Při ceně této klávesnice vás asi nepřekvapí, že je vybavena membránovými spínači. To obecně znamená, že je potřeba klávesy zmáčknout až úplně dolů, a membránové klávesnice mohou být navíc méně odolné. A přesně toho jsme se při nákupu Connect IT Doodle také báli – ale ukázalo se, že zcela zbytečně. Klávesnice drží bez jediného zaškobrtnutí. Tlačítka navíc perfektně reagují i na stisk našeho malého testera, u kterého je více než pravděpodobné, že je čas od čas nestlačí až „nadoraz“.

Herní klávesnice Connect IT Doodle

Zvuk klávesnice

Jednou z výhod membránového typu klávesnice je o něco měkčí stisk. Klávesu totiž do původní polohy vrací měkká gumová báň, která je pod ní umístěná. To znamená, že stisk není tak tvrdý jako u některých mechanických klávesnic a klávesy jsou obecně o něco tišší

I když není zcela neslyšná, její zvuk nám nepřipadal ani trochu rušivý. Při stisknutí je klávesa sice slyšet, ale rozhodně vás nečeká hlasité klapání připomínající psací stroj. 

Klávesové zkratky

Většinu úloh, které při hraní potřebujete ovládat, obstaráte pomocí multimediálních tlačítek. Ta zvládnou snížit i zvýšit hlasitost, ztlumit zvuk, spustit či pozastavit přehrávání... prostě klasická výbava herní klávesnice.

Kromě toho mysleli v Connect IT i na uzamčení klávesy Windows, které provedete stisknutím FN + Win-L. Tím zabráníte tomu, že uprostřed nelítostné bitvy nebo závodu nechtěně zavadíte o tlačítko Windows a rozevřete tak nabídku. V manuálu také najdete celou řadu dalších klávesových zkratek, kterými můžete ovládat podsvícení.

Herní klávesnice Connect IT Doodle

Herní zkušenosti

Teď ale k tomu nejdůležitějšímu: jak se s klávesnicí hraje. Náš první dojem z kláves byl velmi skvělý, jsou dostatečně daleko od sebe a na stisk působily příjemně. Bylo nám ale jasné, že pro důkladné otestování je budeme muset vyzkoušet přímo při hře. Nás testující gamer proto neváhal a podrobil je zátěžovému testu při hraní Minecraftu a Robloxu.

A ani po několika hodinách hraní ho klávesnice nezklamala. Klávesy se při hře dobře mačkaly, v podstatě jako u mechanické herní klávesnice, a reagovaly na stisk velmi pohotově a s vynikající odezvou. Prakticky vůbec nedocházelo k tomu, že by některá z kláves nereagovala, a to ani při nedokonalém stisku. Klávesnice s přehledem obstála i méně šetrné zacházení, se kterým se u herních klávesnic musí tak trochu počítat. 

Herní klávesnice Connect IT Doodle
Herní klávesnice Connect IT Doodle
Herní klávesnice Connect IT Doodle

 

Porovnání s alternativami

Pokud pokukujete po herní klávesnici s podobnými vlastnostmi, jako má Connect IT Doodle, pak pro vás máme ještě několik dalších tipů:

Connect IT Neo Compact

Doodle není jediným herním modelem od společnosti Connect IT. Neo Compact je také vybavena efektním podsvícením s celkem 2 režimy, má 8 kláves s funkcí anti-ghost a 12 multimediálních tlačítek. Kromě toho se při její výrobě myslelo na maximální stabilitu, kterou ocení hráči akčnějších her. Největším rozdílem oproti Doodle je design, který je v tomto případě mnohem střízlivější, a o něco chudší výbava.

Trust GXT 835 Azor Illuminated

I klávesnice GXT 835 Azor Illuminated od značky Trust je uzpůsobena hlavně gamerům. Disponuje funkcí anti-ghosting a podsvícením, které je ale spíše estetickou záležitostí, protože se svítí pod klávesami, ale znaky podsvícené nejsou. Na psaní románů za tlumeného osvětlení to není, ale pro gamery to obvykle nepředstavuje překážku.

C-TECH Arcus

A třetí možnou alternativou Connect IT Doodle je podsvícená klávesnice Arcus od značky C-TECH. Jedná se o levnější klávesnici, která uspokojí méně náročné uživatele. Je vybavena podsvícením, ale podobně jako u předchozího modelu se svítí jen pod klávesami bez podsvícení znaků. Slibuje ale zvýšenou odolnost proti polití, kterou obzvlášť nepozorní hráči rozhodně ocení, a díky membránovým tlačítkům také patří k tišším modelům.

Časté otázky

Zaujala vás herní klávesnice Connect IT Doodle, ale před nákupem máte ještě několik otázek? Přečtěte si, na co se lidé ptají nejčastěji. 

Jak zapnout herní klávesnici Connect IT Doodle?

Jediné, co musíte pro spuštění klávesnice Connect IT Doodle udělat, je zapojit ji do volného USB portu v počítači nebo notebooku. Ovladače se samy nainstalují a vy ji můžete okamžitě používat. 

Jak mohu změnit barvu podsvícení?

Klávesnice má na výběr celkem z devíti režimů podsvícení, mezi kterými můžete libovolně přepínat pomocí klávesových zkratek. Jakou klávesovou zkratku použít pro jaký režim, najdete v uživatelském manuálu klávesnice. 

Jaké funkce mají multimediální klávesy na klávesnici Connect IT Doodle?

Herní klávesnice disponuje celkem 12 multimediálními klávesami. Jejich funkce jsou (v tomto pořadí):

 • Hudební přehrávač
 • Hlasitost (-)
 • Hlasitost (+)
 • Ztlumení zvuku
 • Stop
 • Předchozí stopa
 • Přehrávat/Pauza
 • Další stopa
 • E-mailový klient
 • Domovská stránka internetového prohlížeče
 • Zamknutí celé klávesnic
 • Kalkulačka

Závěrečné hodnocení

Klávesnice Connect IT Doodle si v našem testu vedla skvěle. Hned na první pohled si nás získala zajímavým designem a samozřejmě propracovaným podsvícením, které sice z hlediska funkčnosti není nijak zásadní, ale nesporně povzneslo naši herní zkušenost na vyšší úroveň. 

Nejdůležitější pro nás ale byl celkový výkon, o kterém jsme před vyzkoušením Doodlu měli své pochybnosti. Přece jen patří k levnějším modelům, a tak jsme se obávali, zda se to neprojeví právě při hře. Klávesnice nás ale velmi rychle vyvedla z omylu. Klávesy jsou velmi příjemné na stisk a jejich rozložení výborně kopíruje typický pohyb gamera po klávesnici. K tomu všemu nabízejí vynikající, pohotovou odezvu.

A ačkoliv profesionální hráči se budou pravděpodobně rozhlížet v úplně jiných cenových hladinách, pro amatérské gamery a běžné uživatele je naprosto skvělou volbou

Autor článku

Tereza Staňková

Tereza Staňková

Redaktor

„Jmenuji se Tereza a srovnávání zboží patří mezi mé superschopnosti. Než se pro cokoliv rozhodnu, ať je to pračka, zubní kartáček, nebo konev na zalévání, udělám si důkladný průzkum a porovnám všechny produkty, které mi přijdou do cesty. A právě proto mě baví psát pro Homago. Snažím se, aby moje články pomohly čtenářům najít a vybrat přesně to, co hledají.“