Spotřebiče a nábytek, které vám svou cenou vyrazí dech. Kolik stojí?

Publikace: 15.09.2021

Nespokojíte se s průměrem a rádi se obklopujete jedinečným designem a luxusními kousky? Pak přesně pro vás jsme z našeho katalogu vybrali nábytek, spotřebiče a doplňky, které svou cenou mohou leckomu vyrazit dech – pokud si je však pořídíte, můžete si být jistí, že je nenajdete v každé druhé domácnosti. A co když váš bankovní účet zrovna neumožňuje nákup luxusních kousků? Inspirovat se a snít můžete i tak... a kdo ví, třeba jednou vsadíte ta správná čísla.

Co činí luxusní nábytek výjimečným?

Mnoha lidem se při pohledu na ceny níže uvedených výrobků protočí panenky. Žádné zboží ale není drahé či levné – jen má svou cenu. V případě luxusních výrobků na ni má vliv mnoho různých faktorů – počínaje jménem designéra až po výrobní proces. Ten je u designového nábytku, doplňků a spotřebičů velice pečlivě kontrolovaný, zpracování často probíhá ručně a za použití těch nejkvalitnějších materiálů. Svou roli jistě hraje také exkluzivitadesignové výrobky nejsou a ani nechtějí být pro každého. Jsou pro ty, kteří dávají přednost kvalitním materiálům, originalitě a funkčnosti, která přetrvá po mnoho let.

Spotřebiče, nábytek a doplňky, které vám svou cenou vyrazí dech

Pohodlně se usaďte a ujistěte se, že vaše židle má opěradlo – pro případ, že by se vám z uvedených cen chtělo omdlít. Nebo propadnete kouzlu jedinečného designu a vrhnete se do nakupování?

11. místo – šálky Rosenthal: 31 830 Kč

Chcete svým blízkým věnovat unikátní dárek nebo si užívat čaj o páté jako anglická královna? Pak jsou tu pro vás šálky Rosenthal Medusa Rhapsody z kolekce Versace. Zlaté odstíny s motivy Versace a hlavy Medúzy na dokonale bílém porcelánu nenechají chladným žádného milovníka vytříbeného stolování. Pokud jste právě propadli jejich kouzlu, tak vás možná potěší informace, že ze stejné řady si lze pořídit také vázu, servírovací talíře nebo etažér

Homago

10. místo – olejomalba Kare design: 49 990 Kč

O nejdražší obraz na světě se sice nejedná, přesto však tato ruční malba plameňáků dokáže krásně rozjasnit váš domov. Skvěle se bude hodit například jako pozadí za minimalistickou bílou, černou nebo šedou sedačku. Pořiďte si bytový doplněk, který nikdo nepřehlédne

A co ten nejdražší obraz na světě? Tím je Salvator Mundi (Spasitel světa) od Leonarda da Vinci, jež byl prodán za 450 milionů USD a dnes s největší pravděpodobností zdobí jachtu saúdského korunního prince.

Tip: Chcete-li se s cenou držet trochu více při zemi, máme pro vás rady, jak vybrat obraz do ložnice. Určitě se budou hodit i pro jiné místnosti.

Homago

9. místo – socha psa Kare design: 85 990 Kč

Synonymem pro Kare design by mohla být extravagance nebo také jedinečnost, fantazie a inspirace – přesně tím je firma známá. Mnozí by také řekli úlet nebo kýč. Jedno však lze říct s jistotou: doplňky od Kare design udělají váš domov rozhodně originální. Třeba jako tato téměř dvoumetrová socha psa z lakovaného sklolaminátu, která se bude skvěle vyjímat ve velkých a minimalisticky zařízených obývacích pokojích nebo vstupních halách.

Homago

8. místo – zrcadlo Flos: 95 829 Kč

Minimalistické zrcadlo s jemnými liniemi, které jsou příznačné pro Philippa Starcka, skvěle zapadne do každého interiéru. Kromě perfektního designu okouzlí i zabudovaným stmívatelným LED osvětlením, které slibuje skutečně dokonalé osvětlení.

Homago

7. místo – lenoška Magis Folly: 116 886 Kč

Může někoho překvapit, že ze země známé dlouhými siestami pochází hned několik celosvětově známých firem specializujících se na sedací nábytek? Italové odpočívat prostě umí a jejich nábytek je toho důkazem – stejně jako lenoška od firmy Magis, která vás svými uhrančivě zaoblenými liniemi bez milosti vtáhne do světa relaxace. A bonus navíc: je vyrobena z lehkého a odolného polykarbonátu, takže ji můžete použít v obýváku i na terase.

Homago

6. místo – televize Samsung: 269 990 Kč

Není žádným tajemstvím, že muži milují technické lahůdky, za které jsou ochotni utratit nemalé částky. Právě pro ně je tu televize Samsung, která nabízí rozlišení 8K a další technologické inovace, jež slibují jedinečné filmové zážitky. Zdá se vám drahá? Věřte, že to ještě nic není. Nejdražší televize na světě stojí 2,26 milionů USD a je osázena 28 kilogramy růžového zlata, potažena kůží aligátora a ozdobena drahokamy včetně slunečního kamene a ametystu.

Homago

5. místo – lampa Nemo Escargot: 335 098 Kč

Nemusíte se nutně zajímat o moderní architekturu, abyste znali jméno architekta Le Corbusiera. Ten by se dal bez nadsázky označit za vizionáře své doby. Při své práci kladl důraz na estetiku i praktičnost. Stál za zrodem řady slavných vil a urbanistických plánů velkých měst. Jakožto autor Pěti pilířů moderní architektury položil základy funkcionalismu.
Lampa Escargot, která byla původně navržena Le Corbusierem pro veřejné prostory domu Unité d'Habitation v Marseille, je součástí limitované edice, a tak se nejedná jen o lampu, ale především o sběratelský kousek, u něhož se dá čekat růst ceny.

Homago

4. místo – zahradní sestava Higold: 336 990 Kč

Chcete udělat z relaxace nezapomenutelný zážitek nebo potřebujete ohromit návštěvy při zahradní párty? Zahradní rohová sestava Higold se svými měkce zaoblenými liniemi přímo vyzývá k tomu, abyste se pohodlně usadili a zapomněli na všechny všední starosti. Kromě elegance oceníte také kvalitní zpracováním rámu, látku odolnou proti UV záření a rychleschnoucí vnitřní pěnu.

Homago

3. místo – sprcha Grohe: 569 999 Kč

Na vaše tělo dopadají kapky osvěžujícího vodopádu, kolem vás roste bujná džungle a zpívají exotičtí ptáci. Otevíráte oči. Jste doma. Nepřenesli jste se tisíce kilometrů daleko do tropických krajin – dopřáli jste si zážitek, který vám může dát pouze stropní sprcha Grohe. Ta se svojí šířkou 1 metr, několika různými programy sprchování včetně 2× XL vodopádu a osvětlením v barvách duhy zaručuje sprchování, se kterým nebudete chtít přestat. Možná se i přestěhujete do koupelny.

Homago

2. místo – lustr Patrizia Volpato: 803 579 Kč

Zcela bez nadsázky: pokud byste chtěli tento nádherný lustr vlastnit, museli byste pro něj nejdříve postavit dům. Zlatavé jiskřičky světel spirálovitě kloužou po Murano skle z výšky 3 metrů a dech vám vyrazí nejen cenou, ale také svým vskutku luxusním vzhledem, který se stane dominantou všech otevřených prostor s vysokými stropy.

Když už jsme u světel: věděli jste, že Česká republika se může pyšnit úžasnou sklářskou historií, která dala světu hned dvě firmy specializující se na obří luxusní svítidla? První je Lasvit (umělecký ředitel Maxim Velčovský), která stojí za osvětlením v dubajském metru, luxusních hotelech po celém světě i v našem Národním divadle. Druhou je Preciosa Lustry, jejíž osvětlení zdobí například jachtu ruského miliardáře Abramoviče.

Homago

1. místo – lednice Smeg: 1 193 000 Kč

Lednice Smeg se s cenou přes 1 milion korun řadí mezi nejdražší lednice na světě. Za jejím vznikem stojí dvě italské legendy: výrobce spotřebičů Smeg a módní ikony Dolce & Gabbana. Ač z odlišných oborů, mají toho spoustu společného – od lásky k luxusním kouskům přes smysl pro detail až po oddanost své zemi. Z takové spolupráce nemohlo vzniknout nic jiného než ručně malovaná lednice, jejíž motivy odkazují na sicilské tradice a folklor. A co ještě dělá tuto lednici jedinečnou? Vyrobeno bylo pouze 100 kusů, takže ten, kdo si ji koupí, získá vskutku umělecké dílo, které poroste na hodnotě.

Autor článku

Lenka Gazdová

Lenka Gazdová

Redaktor

„Jsem Lenka, vystudovaný knihkupec, později designér v kuchyňském studiu a nyní průvodce a copywriter na volné noze. Veškeré profese, kterým jsem se věnovala nebo stále věnuji, odráží mé hlavní zájmy, jimiž jsou cestování, čtení, psaní a bytový design. Kromě nich také kočky, vaření, jóga, tvorba videí nebo péče o zahradu. Ze svých profesí a zálib čerpám zkušenosti pro psaní článků, které dnes pomáhají statisícům lidí.“