Designové lustry

Připadá vám váš interiér nudný a fádní? Vyberte si designový lustr, který dokáže každý prostor proměnit v jedinečný a originální. Největším hitem je aktuálně křišťálový lustr, pozadu ale nezůstává ani kov či přírodní materiály.

Designové lustry

Designový lustr jako dominantní prvek prostoru

Chcete-li mít jedinečný interiér, je třeba do něj přidat nějaký zvýrazňující akcent. Tím mohou být obrazy, závěsné dekorace, originální křeslo nebo třeba designový lustr. A jak designový lustr vypadá? Možnosti jsou různé! Od skla přes kov až po přírodní materiály, vždy se však jedná o lustr, který zaujme na první pohled – což je přesně to, co chcete, ať už vybíráte lustr do ložnice, obývacího pokoje či jídelny.

Náš tip

Křišťálový lustr sluší klasickým i minimalistickým interiérům

Mezi aktuálně největší hity v oblasti interiérového osvětlení patří křišťálový lustr. A kam se hodí? Křišťálový lustr svým designem svádí k použití v klasických interiérech, což je správný předpoklad. Více než skvěle ale sluší také moderním interiérům v minimalistickém nebo art deco stylu, kterým dodá ten správný punc luxusu. 

A co když vás křišťálový lustr neláká? Chcete-li něco útulnějšího, vsaďte na proutěný, bambusový nebo dřevěný lustr, které dodají prostoru přírodní nádech. Máte-li rádi industriální design, budou se vám hodit kovová svítidla, a jste-li příznivci futuristického designu, vyberte si atypický lustr.

Jak na dokonalý design interiéru? Vybírejte osvětlení v setech

Vybrat si krásný designový lustr samo o sobě nestačí k tomu, aby váš interiér vypadal dobře. Klíčem k úspěchu je promyšlenost a sladění. Samozřejmě není nutné mít všude stejný lustr, vždy byste se ale měli držet jednoho stylu. Ideální je tak vybírat designový lustr, který je součástí ucelených řad. Zajímavé kousky nabízí například značka Slamp nebo Qazqa.