Dětské vyvýšené postele

Máte dvě děti a pouze jeden dětský pokoj? Nebo chcete zefektivnit uspořádání dětského pokoje a z prostoru vytěžit maximum? Pomůže vám vyvýšená postel, pod níž může být úložný prostor, psací stůl nebo herna, v závislosti na tom, jak velké vaše děti jsou.

Dětské vyvýšené postele

Vyvýšená postel využije každý prostor na maximum

Ať už máte dvě děti v jednom pokojíčku, studenta, který potřebuje vlastní pracovní místo, nebo chcete jen efektivně využít prostor, bude se vám hodit vyvýšená postel. Pro ty nejmenší je perfektní volbou dětská vyvýšená postel se skluzavkou, která jim poskytne spoustu zábavy. Trápí-li vás nedostatek prostoru, pak je jasnou volbou vyvýšená postel s úložným prostorem.

Náš tip

Jak velká má být vyvýšená postel a na co si dát pozor?

Pro děti je dostačující nejobvyklejší vyvýšená postel o rozměru 90×200 cm. Pokud jim však chcete dopřát opravdu štědrý prostor, nabízí se vyvýšená postel 120×200 nebo 140×200 cm.

A na co si dát při výběru pozor? Vyvýšená postel musí být zejména bezpečná. Samozřejmostí jsou pevné bočnice u lůžka a stabilní a bytelné spoje celé konstrukce. Dále by vyvýšená postel měla být vyrobena z nezávadných materiálů, což výrobci dokládají certifikáty.

Vyvýšená postel se stolem: ideální řešení pro školáky

Máte doma školáka? Pořiďte mu vlastní koutek, kde se v klidu může soustředit na své úkoly. Ideálním řešením je vyvýšená postel s psacím stolem, který by měl být dost velký na to, aby se na něj vešel počítač, knížky, přihrádky na tužky, pravítka, papíry a další vybavení. Převedeno na centimetry, ideální šířka psacího stolu pro děti je cca 60 až 80 cm, běžný průměr je 75 cm.