Jednolůžkové postele

Jednolůžková postel slouží nejčastěji dětem, dospívajícím či seniorům, přičemž každá skupina má své vlastní požadavky na parametry, které zaručí kvalitní spánek. Výběr je naštěstí široký, a tak se najde ta pravá jednolůžková postel pro každého.

Jednolůžkové postele

Postel jednolůžko: ideální volba pro děti

Těm nejmenším dětem obvykle stačí jednolůžková postel o rozměrech 80×200 nebo 90×200 cm. Na druhou stranu je ale třeba počítat s tím, že děti vyrostou, pokud tedy máte dostatek místa, je vhodnou volbou jednolůžková postel ve velikosti 100×200 cm. Co se materiálu týče, můžete zvolit postel z masivu nebo laminátu, v níž se nedrží prach a roztoči.

Náš tip

Jednolůžková postel s úložným prostorem ušetří místo

Ať už je jednolůžková postel pro seniory, děti či návštěvy, vždy se hodí, když nabídne něco navíc. A co je tím nejlepším benefitem pro většinu domácností?

Samozřejmě úložný prostor, do kterého lze uložit hračky, sezónní oblečení, sportovní vybavení nebo lůžkoviny. Bude-li postel s úložným prostorem sloužit pro děti, měli byste dbát na bezpečné otevírání a zavírání, aby nedocházelo k nehodám – nejjistější jsou šuplíky či police, pístovému vyklápění se raději vyhněte.

Co by měla splňovat jednolůžková postel pro seniory?

Jednolůžková postel pro seniory by měla být dostatečně vysoká, aby zajistila pohodlné vstávání a ulehání těm, kteří mají pohybové problémy. Pro starší osoby tedy hledejte postele s výškou 55 – 65 cm. Další nezbytností je kvalitní rošt a samozřejmě také matrace pro seniory, která by měla být ideálně antibakteriální, prodyšná, s několika anatomickými zónami a spíše tvrdší.