Roušky a respirátory

Značky
Obchody
Cena
Podle oblíbenosti
Zobrazit produkty
Kategorie
Filtrování

Kdy nosit roušku a respirátor?

Roušky a respirátory patří mezi nezbytné ochranné pomůcky, které ochrání vaše plíce před vniknutím částeček prachu, kouře či bakterií a roztočů. Pokud jste delší čas vystaveni vyšší koncentraci těchto látek v ovzduší, například při broušení, vrtání, svařování nebo i vyklízení půdy, je důležité nejen použít ochranu dýchacích cest, ale také zajistit dostatečné odvětrávání a proudění čistého vzduchu.

Co je to nano rouška a nano respirátor?

Nanovlákenný materiál, ze kterého jsou roušky, respirátory a ochranné šátky vyrobené, funguje jako účinný oboustranný filtr a bariéra, která zachytí smog, pyly, bakterie a jiné nebezpečné částice v ovzduší. Zároveň je tento materiál velmi prodyšný a dokáže odvádět pot a vodní páry. Pratelná nano rouška je díky možnosti opakovaného použití udržitelnější volbou pro životní prostředí než klasická jednorázová rouška.

Rouška vs. respirátor: co zvolit pro nejlepší ochranu?

Rouška je jen základní ochrana a na práci v rizikovém prostředí je vhodnější použít respirátor. Na trhu jsou modely s různou účinností, které se označují filtračními třídami FFP1–FFP3. Nejúčinnější je respirátor FFP3, který má filtrační účinnost až 99 % a chrání i proti vysoké koncentraci škodlivých částic. Pro většinu činností ale spolehlivě poslouží i respirátor FFP2 s účinností až 94 %.

Objevte roušky a respirátory ze stovek eshopů na jednom místě. 304 roušek a respirátorů značek 3M, Uvex, Moldex a AZPO Holding čeká na váš nákup. Slevy na roušky a respirátory dnes až 57 %. Nejvíce slev máme dnes na roušky a respirátory značky 3M. Hledejte podle barvy: bílé roušky a respirátory a modré roušky a respirátory.