7 tipů, jak vymalovat obývák s šedou sedačkou

Publikace: 26.01.2022

Šedé pohovky jsou v posledních letech stále oblíbenější. Přináší do obývacích pokojů svěží vzhled, který se hodí do jakéhokoliv interiérového stylu – od minimalistického až po dominantní industriál. Vybrat správnou barvu na stěnu, která by se k šedé pohovce dokonale hodila, však může být trochu oříšek. Dnes vám poradíme, jak vymalovat obývací pokoj s šedou sedačkou, aby místnost působila sjednoceně a útulně.

1. Bílou nic nezkazíte

Nejste si jistí, jaká barva se hodí k šedé sedačce? Zvolte bílou! Je čistá, neutrální a rozhodně s ní nemůžete napáchat škodu. Bíle vymalovaný obývák s šedou sedačkou můžete vybavit černým nábytkem a skleněnými doplňky. Vznikne vám tak vysoce moderní interiér. Pokud ale chcete obývacímu pokoji dodat trochu barevnosti, oživte ho pastelovými doplňky, jako jsou dekorativní polštáře, deky či koberec.

2. Monochromatický vzhled

Světlý odstín šedé na stěně v kombinaci s šedou pohovkou přinese do vašeho obýváku moderní a vřelou atmosféru. Vytvoří monochromatický vzhled a skvěle zapadne do minimalistického stylu. Vyzkoušet můžete i betonovou stěrku, která patří mezi aktuální trendy. Naneste ji však pouze na stěnu za pohovkou.

3. Zemité tóny

Šedé sedačky mívají studený podtón. Pokud tedy chcete vytvořit útulný a hřejivý obývací pokoj, zvolte na stěny teplé zemité odstíny. Ideální je například přírodní béžová nebo světle hnědá barva. Použitím tohoto odstínu udržíte pokoj vyvážený. Skvěle se k této barvě hodí přírodní doplňky, dřevěný nábytek a spousta pokojových rostlin.

4. Všestranná šedomodrá barva

Většina modrých odstínů s šedou sedačkou působí chladně. Je ale jedna výjimka, která s touto pohovkou dokonale ladí. Je to šedomodrá barva s názvem Bright Skies od společnosti Dulux, která se stala barvou roku 2022. Snadno se přizpůsobí jakémukoliv interiéru, je všestranná a uklidňující.

5. Uklidňující olivově zelená

Další ideální barvou k šedé sedačce je olivově zelená, která se stejně jako předchozí barva stala trendem roku 2022. Její název je Olive Sprig a namíchala ji pro vás společnost Dulux. Tento zelený odstín s šedým podtónem vnese do obývacího pokoje elegantní nádech. Působí uklidňujícím dojmem a je spjatý s přírodou. Proto neváhejte doplnit interiér o přírodní doplňky a spoustu pokojových rostlin. Skvěle ladí také s jemnými růžovými tóny.

6. Romantická růžová

S šedou sedačkou v obývacím pokoji překvapivě ladí i pudrově růžová. Doporučujeme touto barvou natřít ale jen část stěny za pohovkou. Pokud byste natřeli celý pokoj, místnost by mohla působit přeslazeně. Pudrově růžová barva si skvěle rozumí s romantickým a glamour stylem. Proto neváhejte pokoj doplnit o různé vázy na květiny, svíčky, sametové textilní doplňky či kožešinu místo koberce.

7. Oceánská modř

Tmavá oceánská modř je barvou klidu a stability. Jednoduše se kombinuje s jinými barvami, přičemž pokaždé z ní vyzařuje něco jiného. Ve spojení s šedou pohovkou a bílými, černými nebo světle modrými doplňky interiér lehce ochladí. Pokud k ní ale přidáte teplé pískové odstíny, dokáže být krásně hřejivá.

Autor článku