10 nápadů, jak si vyzdobit domov macramé dekoracemi

Publikace: 23.02.2022

Líbí se vám boho styl a drhané dekorace? Vyrobte si je doma! Stačit vám k tomu bude kvalitní bavlněný provázek a v případě potřeby korálky na dozdobení. Vyzkoušet můžete celou řadu interiérových doplňků. My pro vás máme 10 tipů na originální macramé dekorace, kde najdete macramé závěs na rostliny, lapač snů nebo i vánoční ozdoby.

1. Macramé závěs na rostliny

Pokud si chcete pokojové rostliny zavěsit ze stropu, není nic krásnějšího než macramé závěs, ten můžete zavěsit pomocí háčků kdekoliv v bytě. Skvěle v něm vypadají zejména převislé rostliny. Závěsy na rostliny z macramé najdete v různých barvách i s dřevěnými korálky. Vyrobit si ale můžete i své vlastní.

Macramé závěs na rostliny
Pinterest

2. Macramé lapač snů

Lapač snů z macramé je ideální do ložnice na stěnu, ale i do obývacího pokoje jako vkusná dekorace. V ložnici se lapače snů umisťují co nejblíže k hlavě, aby se zlé sny podle staré legendy zachytily v kruhu. Jakmile na ně pak zasvítí sluneční svit, špatné sny jsou zničeny. K výrobě lapače snů budete potřebovat pouze tkaninu a drátěný kruh.

Macramé lapač snů
Pinterest

3. Macramé dekorace na svíčky

Malé sklenice oděné do výtvorů z macramé jemně rozptylují záři světla čajových svíček po bytě. Výplety dodávají obyčejným sklenicím po okurkách trochu nevšední krásy. Hezky ozdobí jídelní stůl, terasu nebo i koupelnu.

Macramé dekorace na svíčky
Pinterest

4. Macramé dekorace na zeď

Pokud jde o macramé, existuje pestrá škála dekorací na zeď, které si můžete koupit nebo si je vyrobit doma. Zejména v přírodně laděných interiérech se bude vyjímat macramé závěs napletený na kus větve nebo dřeva.

Macramé dekorace na zeď
Pinterest

5. Macramé houpací sítě do interiéru

Houpací síť z macramé se tradičně používá venku. Ještě lépe ale může fungovat v interiéru. Zavěste houpací síť do rohu, aby sloužila jako pohodový čtecí koutek. Skvěle se hodí také do zimní zahrady, kde se z houpací sítě můžete kochat venkovní scenérií za každého ročního období.

Macramé houpací sítě do interiéru
Pinterest

6. Macramé pufy

Macramé puf nebo taburet je dalším krásným doplňkem, který umí dokonale zútulnit prostor. Do každé domácnosti vnese kousek boho stylu. Když k vám přijde návštěva, získáte tak další místo k sezení. U sledování televize zase poslouží jako pohodlná podnožka. Pufy jsou většinou vyrobené z bavlněných provázků a plněné polystyrenovými kuličkami.

Macramé pufy
Pinterest

7. Macramé vánoční ozdoby

Vyšperkujte si vánoční stromeček do boho stylu. Pomohou vám v tom krásné pletené macramé ozdoby. Každou ozdobu můžete mít v jiné barvě nebo je i ozdobit různými korálky. Macramé ozdoby na stromeček zkombinujte ještě s přírodními ozdobami, jako jsou sušené pomeranče nebo popcornové řetězy.

Macramé vánoční ozdoby
Pinterest

8. Macramé prostírání nebo běhoun

Ozdobte jídelní stůl hrubým macramé prostíráním nebo běhounem. Macrame působí uvolněně a hodí se k nejrůznějším interiérovým stylům. Když se zašpiní, jednoduše ho vyperete v pračce.

Macramé prostírání nebo běhoun
Pinterest

9. Macramé závěsy na dveře

Splývavý macramé závěs je modernější verzí korálkových závěsů ze 70. let. Dodá jakýmkoliv dveřím nebo oknům nádech zasněnosti. Závěs z macramé může dokonce nahradit dveře od skříně, díky čemuž je přístup k oblečení rychlejší a pohodlnější.

Macramé závěsy na dveře
Pinterest

10. Macramé stínidlo na lampu

Pořiďte si macramé stínidlo na lampu a vneste mystickou záři do svého domova. Mezerami ve stínidle bude světlo vytvářet na stěnách krásné obrazce.

Macramé stínidlo na lampu
Pinterest

 Macramé dekorace a doplňky najdete také u nás:

Autor článku