10 nápadů na jarní dekorace, díky kterým rozkvete i váš domov

Publikace: 04.04.2022

Máme tu jaro! Přivítejte nejkrásnější období roku i ve svém domově a vykouzlete si veselou jarní atmosféru. Stačit vám k tomu budou vhodně zvolené barvy, vzdušné materiály a květinové vzory. Pokud si ale nejste jistí, jaké jarní dekorace a doplňky do bytu zvolit, inspirujte se našimi praktickými tipy.

1. Rozveselte domov dekorativními polštáři

Pinterest

Vneste do svého domova jaro pomocí dekorativních polštářů v pastelových odstínech, jako je žlutá, oranžová, růžová, zelená a modrá barva. Polštářky můžete umístit na pohovku, na jídelní lavici nebo i na venkovní posezení. Pokud chcete, aby byla výzdoba skutečně dokonalá, nakombinujte jednobarevné polštářky s těmi s květinovým potiskem.

2. Nalepte květinovou tapetu

Pinterest

Další možností, jak vnést do svého domova kousek jara, jsou květinové tapety. Netapetujte ale celý pokoj, do parády si vezměte pouze jednu stěnu. Chcete-li místnost oživit ještě o trochu více, vymalujte vedlejší stěnu odstínem, který k tapetě bude hezky ladit.

3. Čiré vázy ozdobte květinami

Pinterest

Kdo by neměl rád čerstvé řezané květiny? Nechte je vyniknout v čirých vázách různých velikostí. Perfektně se v nich budou vyjímat zejména typické jarní květiny, jako jsou narcisy, tulipány nebo krokusy. Nic ale nezkazíte ani jarní dekorací z vrbového proutí.

4. Vyhrajte si s barevným sklem

Pinterest

S jarní výzdobou bychom neměli zapomínat ani na kuchyni. Dodejte jí trochu veselosti a ozdobte otevřené kuchyňské police barevnými sklenicemi na víno, nealko nápoje nebo na osvěžující letní drinky. Duhově barevné skleničky jsou navíc trendem letošního roku.

5. Vyberte si pastelové květináče

Pinterest

Zatímco minulému roku kralovaly klasické terakotové květináče, letošní rok jsou trendy květináče v pastelových barvách. Ani nemusíte kupovat nové, stačí si pořídit barvy a staré květináče jednoduše přetřít. Na terase nebo okně se budou báječně vyjímat kousky v růžové či tyrkysové barvě.

6. Posaďte se do barevných židlí

Pinterest

Tmavší židle se hodí spíše na podzimní a zimní období. S jarem zkuste dát prostor zářivým barvám! A nemusíte pořizovat židle pouze v jedné barvě, u jídelního stolu se budou hezky vyjímat i židle nakombinované v různých odstínech. Pokud je pro vás toto řešení příliš nákladné, pořiďte si alespoň barevné podsedáky na židle.

7. Ozdobte dveře jarním věncem

Pinterest

Pokud na vašich vchodových dveřích ještě stále visí vánoční věnec, je nejvyšší čas vyměnit ho za jarní. Tato rozkvetlá jarní dekorace na dveře vchod hezky ozdobí a při každém odchodu a příchodu domů vám zlepší náladu. Jarní věnec na dveře si můžete zakoupit nebo si vyrobit svůj dle vlastní fantazie.

8. Převlečte postel do vzdušných materiálů

Pinterest

Nezapomeňte ani na ložnici. Jaro si žádá vzdušné materiály a svěží barvy. Ideální je například bavlněné nebo lněné povlečení, které v zimě hřeje a v létě chladí, navíc odpuzuje prach, což je v případě častých jarních alergií žádoucí. Stejně tak se vyplatí vyměnit těžké sametové závěsy a přehoz přes postel za lehoučký pléd.

9. Přivítejte návštěvu veselou rohožkou

Pinterest

Sháníte jarní dekorace ke dveřím? Není nic jednoduššího, než si pořídit rohožku. Je to jedna z prvních věcí, kterou návštěva uvidí, když zavítá k vám domů. Proto si určitě vyberte nějakou vtipnou, která vykouzlí úsměv na rtech.

10. Ozdobte stůl květinovým ubrusem

Pinterest

Vytvořte si stolování po jižansku, kde jsou lidé zvyklí zdobit jídelní stoly barevnými ubrusy. Pestré a nápadité ubrusy i prostírání rozveselí každou jídelnu i zahradu. Pak už jen stačí dozdobit stůl drobnými jarními dekoracemi, jako je jarní věnec nebo květiny ve váze.

Autor článku