Falešný krb navodí útulnou atmosféru v každém bytě. Vyrobit lze i z krabic

Publikace: 08.12.2021

Toužíte po romanticky hřejivé atmosféře, kterou dokáže vykouzlit jen krb, ale nebydlíte v domě s komínem, a tak se musíte spokojit s náhražkou v podobě svíček. Co kdybychom vám ale řekli, že krb můžete mít i vy? Ano, opravdu. Nevěříte? Čtěte dále a dozvíte se více.

Falešný krb na biolíh: pravý oheň bez kouře a zápachu

Krb na biolíh, někdy nazývaný také ethanolový krb či biokrb, přinese do vašeho domu útulnost skutečných plamenů ohně, aniž byste kvůli tomu potřebovali komín. A jak krb funguje? Jak už název napovídá, pohonem je biolíh, který při spalování nevytváří saze, popel ani kouř. Během hoření se do vzduchu uvolňuje oxid uhličitý a vodní páry, které nejsou v tomto množství nijak škodlivé, měli byste si však dát pozor na kvalitu paliva, které kupujete – biolíh by rozhodně neměl zapáchat. Výrobci také doporučují krátké a intenzivní větrání.

Ačkoli se nejedná o klasický krb na dřevo, se kterým lze plnohodnotně topit, dokáže i krb na biolíh vytvářet teplo – biokrby mají dle velikosti výhřevnost 2 až 5 kW. U některých můžete také regulovat intenzitu spalování a velikost plamenů.

Falešné krby na biolíh se vyrábí v celé řadě rozměrů od nejmenších až po ty do velkých obýváků. Mohou být v moderním designu nebo klasickém romantickém stylu. Lze je zavěsit na zeď či do prostoru, postavit na zem, na stolek či poličku nebo je zabudovat do niky. Pro dokonalé dotvoření atmosféry si ke krbu můžete dokoupit doplňky, jako jsou například keramická polínka imitující dřevo. Malý přenosný krb na biolíh lze pořídit od 1 100 Kč.

Falešný krb na elektriku: když chcete absolutně čistý provoz

Imitace krbu na elektriku má stejné základní vlastnosti jako krb na biolíh: vytváří dokonalou iluzi plamenů, jejichž intenzitu a velikost lze regulovat, nepotřebujete odtah do komína, na výběr máte z celé řady klasických i moderních designů. Zvolit si můžete volně stojící, zavěšený nebo v nice.

Oproti krbu na biolíh má navíc dvě výhody. Tou první je jednodušší používání, tou druhou pak snadná údržba. Falešný krb na elektriku jednoduše zapojíte do zásuvky a jednou za čas otřete od prachu, případně vyleštíte sklo. Krb na elektriku pořídíte od 2 200 Kč.

Falešný krb z krabic, polystyrenu nebo dřeva

Jste-li dostatečně kreativní a chcete originální (a levné) řešení, můžete si falešný krb vyrobit. Rám krbu pak může sloužit čistě jako dekorace, nebo do něj můžete vestavět výše uvedený krb na biolíh či elektřinu (pozor na kombinaci ohně a hořlavých materiálů).

A jak vyrobit dekorativní krb? Na výběr máte z celé řady možností. Falešný krb můžete vyrobit z krabic, polystyrenu, sádrokartonu, cihel či lamino desek. Obložit ho lze dřevem, dlaždicemi nebo kameny. Aby dokonale zapadl do vašeho interiéru, vyzdobte ho suchými květinami či barevným podzimním listím, LED světýlky, vázami, svíčkami a svícny, starými obrazy, vintage doplňky, ozdobnými mřížemi nebo proutěnými košíky.

Jste-li manuálně zruční, váš nový falešný krb vám může poskytnout také úložný prostor v podobě zásuvek nebo poliček důmyslně ukrytých za dvířky.

Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest
Pinterest

Autor článku

Lenka Gazdová

Lenka Gazdová

Redaktor

„Jsem Lenka, vystudovaný knihkupec, později designér v kuchyňském studiu a nyní průvodce a copywriter na volné noze. Veškeré profese, kterým jsem se věnovala nebo stále věnuji, odráží mé hlavní zájmy, jimiž jsou cestování, čtení, psaní a bytový design. Kromě nich také kočky, vaření, jóga, tvorba videí nebo péče o zahradu. Ze svých profesí a zálib čerpám zkušenosti pro psaní článků, které dnes pomáhají statisícům lidí.“